Kiekvienam Lietuvos piliečiui – po 200 eurų per mėnesį
2016 metais sakė N. Mačiulis. Kiekvienam Lietuvos piliečiui – po 200 eurų per mėnesį. Skamba kaip lėkšta politinė reklama? Ne, tokios šiuo metu yra Lietuvos galimybės sukurti „bazinių pajamų“ modelį, kuris pakeistų dabar egzistuojančią painią ir brangią socialinės apsaugos sistemą. Gal tai ir nedaug, bet daug geriau, nei turime dabar.
Skaitykite daugiau: https://www.delfi.lt/verslas/
2020.12.16 Dabar turime. Ruošiamasi keisti subsidijų už prastovas tvarką, 200 eurų darbo paieškos išmoką gautų ne visi
Skaitykite daugiau: https://www.delfi.lt/verslas
Fiksuotos valstybinės bazinės išmokos. Šios idėjos intelektualinės ištakos siekia net XVIII amžiaus pabaigą. Amerikiečių rašytojas ir politikos veikėjas Tomas Peinas teigė, kad kiekvienas asmuo turi teisę į dalį planetos turto – žemę ir gamtinius išteklius. Jo idėja paprasta ir grindžiama tuo, jog nepriklausomai nuo asmens pasiekimų ir indėlio kuriant valstybės gerovę, gimdamas žmogus iš karto įgyja besąlyginę teisę gauti dalį nacionalinių pajamų. Bazinių pajamų idėja populiarėti pradėjo praėjusio amžiaus antroje pusėje. Tuomet pradėta svarstyti, kaip funkcionuos visuomenė, kai technologinis progresas sumažins darbo paklausą ir slopins atlyginimų augimą, o vis didesnė nacionalinių pajamų dalis teks kapitalo savininkams. Vienas iš pagrindinių argumentų pasisakant už bazinių pajamų modelį yra tai, kad dabar galiojančios socialinės apsaugos sistemos yra labai neefektyvios.
Jokių revoliucijų nebus ir 2021 metais, mūsų socialinė apsaugos sistema yra efektyvi. Trečiadienį Vyriausybė svarsto pakoreguotą 2021 metų valstybės biudžeto projektą, kuris jau ketvirtadienį bus teikiamas Seimui. Numatoma, kad valstybės biudžeto deficitas turėtų siekti 7 proc. Bendrojo vidaus produkto (BVP), o valdžios sektoriaus skola – 51,9 proc. BVP. Biudžeto išlaidos išaugs milijardu eurų – daugiausiai lėšų bus skirta pandemijos suvaldymui, o dalis DNR plane anksčiau numatytų Ekonomikos gaivinimo ir atsigavimo fondo išlaidų ir pajamų – neįtrauktos.
Skaitykite daugiau: https://www.15min.lt/verslas
Mes kuriame Gerovės valstybę ?
Neprisijungęs naudotojas